O czym są Chłopcy z Placu Broni?

O czym są Chłopcy z Placu Broni?
O czym są Chłopcy z Placu Broni?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

blog-ogolnotematyczny-4Każdy zna tę książkę i niewątpliwie nie raz wzruszał się na samą myśl o tym, że czytał ją w dzieciństwie. Chłopcy z Placu Broni streszczenie to klasyka literatury światowej dla dzieci i młodzieży, pozycja przetłumaczona na wiele języków, będąca lekturą szkolną dzieci na całym świecie. O czym jest ta powieść i dlaczego tak bardzo chwyta za serce? O tym poniżej.

 

W przypadku książki Chłopcy z Placu Broni streszczenie byłoby krótkie: dwie grupy chłopców toczą zajadły bój o plac nazywany Placem Broni. Jedna grupa to Chłopcy z Placu Broni, druga grupa to Czerwone Koszule. Pierwszą grupą zawiaduje Janosz Boka z najbardziej odważnym przedstawicielem grupy Ernestem Nemeczką, drugiej grupie dowodzi Feri Acz. Cała powieść skupia się przede wszystkim na heroicznych wyczynach Ernesta Nemeczka, który ucieka się do różnych czynów, by próbuje zakraść się na terytorium wroga. W efekcie Ernest umiera, a Plac Broni zostaje i tak sprzedany pod budowę domu. Wszystkie starania chłopców poszły na marne, pociesza ich jedynie fakt, że Ernest ryzykujący życie za Plac Broni nie dożył chwili jego sprzedania.

Starsze artykuły związane z edukacją i nauką:

About

Tagi: Porównanie 2016 technorattan kontra polipropylen, Fotoprzekaźnik Sick, firma otwierająca sejfy awaryjnie - Warszawa, standy eliptyczne cena druku, przeszczep łąkotki warszawa, balayage kraków, złomowanie auta tarnobrzeg, geodeta głogów cennik, blog początkującego elektronika, glutamina katowice, GAP Fakturowy BMW