Nauczanie blokowe

Nauczanie blokowe
Nauczanie blokowe
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

rp_nauka77.jpgDrugi etap edukacji szkolnej, ale ciągle mieszczący się w ramach szkoły podstawowej to ogromna zmiana w życiu i funkcjonowaniu dziecka, które opuszcza trzecią klasę i idzie do klasy czwartej. Przyjęło się, że w trzeciej klasie ciągle mamy do czynienia z „maluszkami”. Tymczasem już w czwartej klasie, uczniowie to młodzież. To ogromny skok, który łączy się nie tylko z nazewnictwem.
Przede wszystkim, zmienia się wówczas organizacja nauki. Dziecko nie ma już jednego nauczyciela od wszystkiego. Ma wychowawcę i nauczycieli od przedmiotów. Sama konieczność zmierzenia się z różnymi nauczycielami jest już poważnym wyzwaniem dla dziecka. A to nie jest jedyna zmiana.
Pierwsze trzy klasy, to nauczanie zintegrowane. Dziecko uczy się wszystkiego po trochu. Treści mieszają się między sobą, zmieniają się, następuje płynne przejście między jednym zagadnieniem a drugim i dużo w tym wszystkim jest zabawy.
W kolejnych klasach, są bloki, których trzeba się uczyć. Jeden blok jest oddzielony od drugiego. Do każdego się trzeba nauczyć i przygotować. Trzeba wszystko mieć odrobione i nauczone. Każdy nauczyciel ma swoje wymagania.

Starsze artykuły związane z edukacją i nauką:

About

Tagi: lpk208, Szybkoschnący Impregnat dekoracyjny zastosowanie, markizy Kęty, przesłony wodoszczelne, highlightersmink, Fotoprzekaźnik Sick, Fotodepilacja Żary, orienteering miejski na imprezę integracyjną, balayage fryzjer kraków, tanie taxi legnica, vetrex-v90-alphaline