Etapy edukacji

Etapy edukacji
Etapy edukacji
1 vote, 5.00 avg. rating (87% score)

nauka (47)Konstrukcja edukacji, z którą mamy do czynienia w naszym kraju powoduje, że dziecko co kilka lat musi coś zmieniać w swojej nauce. Ma to swoje dobre i złe strony.
Dobrą stroną z pewnością jest wymuszanie elastyczności u dzieci. Elastyczność z pewnością przyda im się w przyszłości w poruszaniu się na rynku pracy. Dzieci też dostają stopniowo coraz bardziej zaawansowaną i coraz bardziej specjalistyczną wiedzę, więc to również dla nich jest bardzo dobre rozwiązanie. Nie muszą wysilać się ponad swoje naturalne możliwości i zdolności.
Jednak, jak wspomniano, ma to również swoje minusy. Minusem, z pewnością jest to, że dzieci nie mogą się nigdzie na dłużej zaklimatyzować. Pierwsze trzy lata przyzwyczaja się do jednego trybu pracy i nauki, po to by później zmienić to na kolejne trzy lata. To są dla dzieci bardzo trudne i obciążające doświadczenia, jednakże, trzeba przez to przejść i nie ma na to rady.
Ważne by dziecko wspierać w tych zmianach, dawać mu oparcie i podtrzymywać na duchu zawsze, gdy jest mu trudno, ciężko, gdy musi sobie radzić z przeciwnościami.

Starsze artykuły związane z edukacją i nauką:

About

Tagi: etykiety inspekcyjne na zamówienie, lpk110, Drepo zadaszenia tarasów, bcaa katowice sklep, kompleksowe usługi ślusarskie kraków, złomowanie auta tarnobrzeg, turnabol, internorm okno kf410, baront schody, usuwanie graffiti toruń, księgowość wspólnoty Rawa Mazowiecka