Edukacja polonistyczna rozwija zamiłowanie do czytelnictwa dzieci

Edukacja polonistyczna rozwija zamiłowanie do czytelnictwa dzieci
Edukacja polonistyczna rozwija zamiłowanie do czytelnictwa dzieci
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

edukacja (16)Edukacja polonistyczna w pierwszych klasach szkoły podstawowej odgrywa istotną rolę. Poprawia elegancję wysławiania się oraz rozbudza w małym człowieku zamiłowanie do czytania książek.

Szkolna biblioteka powinna być wyposażona w szereg kolorowych książek, zachęcających już samą okładką do czytelnictwa. Program celów i podstaw przewidywanych dla pierwszoklasisty obejmuje oprócz kładzenia szczególnego nacisku na estetykę pisania również rozmawiania o przeczytanych utworach. Od samego początku przywiązuje wagę do pracy z tekstem i jego rozumieniu. To bardzo ważne, aby dziecko było świadome co czyta i potrafiło znaleźć odpowiedzi w treści na zadawane pytania. Często okazuje się nawet na poziomie maturalnym, że największą barierą do pokonania w teście jest praca z tekstem. Dlatego tak istotne jest kształtowanie tej umiejętności od najmłodszych lat.

Dodatkowo nauka krótkich rymowanek, wierszyków i fragmentów tekstu, roli stymuluje rozwój pamięci, wzbogaca słownictwo oraz poprawia jakość wypowiedzi.

Starsze artykuły związane z edukacją i nauką:

About

Tagi: żwir siany ostrów, kreda sisa, kinesiotaping bielsko biała, Fotoodmładzanie żary, Aquaclear przydomowe oczyszczalnie ścieków, orienteering miejski na imprezę integracyjną, balayage fryzjer kraków, usuwanie graffiti toruń, CPE Gliwice, szycie firan kędzierzyn, blog początkującego elektronika